![Niezgoda rujnuje gdyński mur! [Wideo]](https://cdn.legia.com/variants/FmUJvQPwsghkNKDoJZ2HuvtX/545c15e9cca6f06af6246aeb5cf03b7aca3451e6443595cf6ef7e6b628d6481e.jpeg)
Niezgoda rujnuje gdyński mur! [Wideo]
Nie było łatwo, ale udało się! Wojskowi wygrali w 14. kolejce PKO Ekstraklasy z Arką Gdynia 1:0 i zostali nowym liderem.
Autor: Kamil Majewski
Fot. Mateusz Kostrzewa
- Udostępnij
Autor: Kamil Majewski
Fot. Mateusz Kostrzewa
Od początku meczu to Legia była stroną przeważającą. Wojskowi stwarzali sobie wiele okazji, głównie po atakach skrzydłami, nie przekładało się to jednak na gole. Spora była w tym zasługa Pavelsa Steinborsa, który rozgrywał bardzo dobre zawody i w niezwykle trudnych dla siebie sytuacjach wychodził obronną ręką. W 30. minucie Andre Martins został brutalnie sfaulowany przez Nando. Wojciech Myć po sprawdzeniu sytuacji w systemie VAR wyrzucił zawodnika Arki z boiska. Od tego momentu gospodarze cofnęli się i bronili praktycznie całym zespołem.
Druga połowa wyglądała podobnie, jak końcówka pierwszej. Legioniści naciskali, długo wymieniali podania, zamykając tym samym Arkę w jej polu karnym, ale bramka strzeżona przez łotewskiego golkipera była jak zaczarowana. Opór gdynian przełamał wprowadzony na boisko w 61. minucie Jarosław Niezgoda. Napastnik Legii potrzebował zaledwie 17 minut, aby strzelić gola. Uczynił to, wykorzystując prostopadłe podanie posłane przez Luquinhasa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie mimo, iż w ostatnich minutach Arka rzuciła się do ataku.
Zwycięstwo 1:0 oznacza, że Legia, przynajmniej do jutra, została nowym liderem PKO Ekstraklasy!
Arka Gdynia - Legia Warszawa 0-1 (0-0)
Bramka: Niezgoda 78’
Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Christian Maghoma, Adam Marciniak, Jakub Wawszczyk - Nando Garcia, Adam Danch, Marko Vejinovic, Michał Nalepa (80’ Marcus Vinicius), Maciej Jankowski - Dawit Szirtładze (72’ Rafał Siemaszko).
Legia Warszawa: Radosław Majecki - Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk (68’ Marko Vesovic), Mateusz Wieteska, Luis Rocha - Paweł Wszołek (61’ Jarosław Niezgoda), Andre Martins, Domagoj Antolic, Luquinhas, Arvydas Novikovas - Jose Kante (81’ Valeriane Gvilia).
Żółta kartki: Jankowski, Zbozień, Vejinovic - Wszołek, Kante
Czerwona kartka: Nando 30’
Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)
Oto, co powiedział Aleksandar Vuković na pomeczowej konferencji prasowej:
Autor
Kamil Majewski